Ks

Ks. prałat Grzegorz Nowak otrzymał nowe obowiązki. Nakielanie dowiedzieli się o tym w narodowe święto (© Maja Stankiewicz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ks. prałat Grzegorz Nowak, proboszcz parafii farnej w Nakle, został kanclerzem Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy. Wiadomość tę burmistrz Sławomir Napierała ogłosił w Nakle na rynku w środę, podczas oficjalnych uroczystości z okazji Święta Niepodległości.

Jak informowano mieszkańców - decyzja o nominacji miała zapaść dzień wcześniej. Nowy kanclerz stał na rynku obok burmistrza, uśmiechał się tylko, nie zaprzeczał.

Funkcję kanclerza Kurii Diecezjalnej w Bydgoszczy piastował do tej pory ks. dr Lech Bilicki. Ten zasłużony kapłan, wykładowca Wyższego Seminarium Duchownego Diecezji Bydgoskiej, zmarł 31 października.

Ks. Grzegorz Nowak proboszczem w Nakle jest od jedenastu lat. Kierowanie parafią farną przejął po ks. Janie Andrzejczaku, który opuścił Nakło, by objąć probostwo w parafii pw. Matki Boskiej Królowej Męczenników w bydgoskim Fordonie.

Nowy kanclerz jeszcze Nakła nie opuszcza. Pozostaje proboszczem w Farze, przynajmniej na razie.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!