Liga okręgowa: Porażki Szubinianki i Czarnych

FIAŁ
Piłkarze Szubinianki (niebieskie stroje), doznali wysokiej porażki w wyjazdowym meczu we Włocławku. Wojciech Alabrudziński
26. kolejka spotkań V ligi, grupy II klasy okręgowej nie była udana dla ekip z powiatu nakielskiego. Zarówno Czarni Nakło, jak i Szubinianka przegrały swoje mecze.

Sytuacja nakielskiego zespołu w walce o utrzymanie robi się coraz gorsza. Tym razem, podopieczni Leszka Ślęgi przegrali na wyjeździe w Złotorii.

FLISAK ZŁOTORIA - CZARNI NAKŁO 3:0 (0:0)
Bramki:
Jarosław Maćkiewicz 3 (71, 82, 84)
CZARNI: Madajski - Juszczak, M. Wisiorek, Cielasiński, Fajtanowski (73. Szrubkowski) - Matskiv, Sobol, Kubiak (84. Drożniak), Piotrowski - Gardocki, K. Wisiorek.

Katem Czarnych okazał się Jarosław Maćkiewicz, który pojawił się na placu gry od początku drugiej połowy i w ostatnich dwudziestu minutach meczu, trzykrotnie skierował piłkę do siatki Czarnych. Przyjezdni mogli doznać wyższej porażki, ale bardzo dobrze w bramce spisał się Sebastian Madajski, który zadebiutował w zespole seniorów. Dla nakielskiej drużyny była to już osiemnasta porażka w tym sezonie ligowym. Czarni są na piętnastym miejscu w tabeli, a w najbliższy weekend udadzą się w delegację, na wyjazdowy mecz do wicelidera rozgrywek, Wisły Nowe (sobota 28 maja, godz. 13:00).

LIDER WŁOCŁAWEK - SZUBINIANKA SZUBIN 6:0 (1:0)
Bramki:
Tomasz Szablewski 3 (5, 70, 78), Jan Kołodziejski 2 (51, 60), Norbert Więtczak (48)
SZUBINIANKA: Pawlak - Woźniak, A. Bogusz, Kłosowski (65. Grubczyński), Krawczyk - Grabowski, M. Gwit, Jaworski (83. J. Wiśniewski), Cegiełka - Obremski (59. Jakubowski), Wesołek.
Czerwona kartka: Pawlak (57' - zagranie piłki ręką poza polem karnym).

Szubinianie udali się do Włocławka mocno osłabieni. W meczu z Liderem nie mogli zagrać m.in. D. Bogusz, Chojnacki, K. Zajdlewicz, M. Wiśniewski, Staszak i R. Jurek. Te osłabienia widać było wyraźnie w starciu z włocławianami, którzy aż pięć goli strzelili po przerwie. Goście kończyli spotkanie w dziesiątkę, po czerwonej kartce za zagranie piłki ręką poza polem karnym dla bramkarza Pawlaka, którego w bramce na ostatnie pół godziny meczu zastąpił A. Bogusz. Najlepszą okazję do strzelenia bramki miał Obremski, który z bliskiej odległości uderzył wprost w bramkarza włocławian. W 27. kolejce, podopieczni Wiesława Stepczyńskiego zagrają na własnym boisku z Kujawiakiem Kowal (niedziela, 17.00).