Wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Lesznie
Pojawiły się już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 na prezydenta w Lesznie podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW:
- RUSIECKI Grzegorz Stanisław - KKW KOALICJA OBYWATELSKA: 53,74% (12 220 głosów)
- BOROWIAK Łukasz - KWW PL 18 ŁUKASZA BOROWIAKA: 29,7% (6 755 głosów)
- NOWACKI Mariusz - KW PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ: 7,1% (1 614 głosów)
- ZIELONKA Jarosław Marek - KWW JAROSŁAWA ZIELONKI LESZNO 2050 LESZCZYŃSKA LEWICA LUDOWCY KOALICJA DLA LESZNA: 6,48% (1 473 głosów)
- GBIORCZYK Adam Mieczysław - KW DRUŻYNA DLA LESZNA ADAMA GBIORCZYKA: 1,71% (389 głosów)
- SCHASCHNER Kamila Barbara - KWW WOLNA POLSKA: 1,28% (290 głosów)
Wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4
Mamy już oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2024 do rady miasta z okręgów numer 1, 2, 3, 4 podane przez Państwową Komisję Wyborczą. Jak głosowali mieszkańcy? Przedstawiamy oficjalne wyniki PKW.
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ROSIK Ewa Joanna: pozycja 1 : 1,79% (870 głosów)
- RZEŹNICZAK Jakub Juliusz: pozycja 2 : 1,79% (870 głosów)
- RATAJCZAK Ludwika Maria: pozycja 3 : 1,79% (870 głosów)
- GUMIENNY Andrzej Ignacy: pozycja 4 : 1,79% (870 głosów)
- SOKALLA Grażyna Teresa: pozycja 5 : 1,79% (870 głosów)
- JASIAK Wiesław Stanisław: pozycja 6 : 1,79% (870 głosów)
- BONIAK Mariusz Józef: pozycja 7 : 1,79% (870 głosów)
- ŚWIĘTEK Andrzej: pozycja 8 : 1,79% (870 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MATECKI Jacek: pozycja 1 : 6,89% (3 344 głosów)
- SADOWSKA Sylwia: pozycja 2 : 6,89% (3 344 głosów)
- GÓRZNY Przemysław Marcin: pozycja 3 : 6,89% (3 344 głosów)
- KIERYCH Elżbieta: pozycja 4 : 6,89% (3 344 głosów)
- BUKOWSKI Rafał: pozycja 5 : 6,89% (3 344 głosów)
- GOŚCINIAK Marta Natalia: pozycja 6 : 6,89% (3 344 głosów)
- CHODOROWSKI Tomasz Aleksander: pozycja 7 : 6,89% (3 344 głosów)
- KAZIMIERCZUK Tytus: pozycja 8 : 6,89% (3 344 głosów)
KOMITET WYBORCZY DRUŻYNA DLA LESZNA ADAMA GBIORCZYKA:
- BALDYS Daniel Dariusz: pozycja 1 : 0,28% (134 głosów)
- FURMAN Sebastian: pozycja 2 : 0,28% (134 głosów)
- RODAKS Magdalena Maria: pozycja 3 : 0,28% (134 głosów)
- WIELEBIŃSKA Maria: pozycja 4 : 0,28% (134 głosów)
- KLECZYŃSKA Marta: pozycja 5 : 0,28% (134 głosów)
- TUROWSKI Piotr Mirosław: pozycja 6 : 0,28% (134 głosów)
- GBIORCZYK Zofia: pozycja 7 : 0,28% (134 głosów)
- BARANOWSKA Hanna Maria: pozycja 8 : 0,28% (134 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PL 18 ŁUKASZA BOROWIAKA:
- MAĆKOWIAK Krystian Aleksander: pozycja 1 : 2,16% (1 047 głosów)
- HOJNACKA Beata Renata: pozycja 2 : 2,16% (1 047 głosów)
- MATŁOKA Ireneusz Wojciech: pozycja 3 : 2,16% (1 047 głosów)
- GIERNAS Piotr Jacek: pozycja 4 : 2,16% (1 047 głosów)
- MULCZYŃSKA Kamila Maria: pozycja 5 : 2,16% (1 047 głosów)
- LEWANDOWSKA Monika Regina: pozycja 6 : 2,16% (1 047 głosów)
- MUSIELAK Maciej Wojciech: pozycja 7 : 2,16% (1 047 głosów)
- MAŁKIEWICZ Łukasz: pozycja 8 : 2,16% (1 047 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA ZIELONKI LESZNO 2050 LESZCZYŃSKA LEWICA LUDOWCY KOALICJA DLA LESZNA:
- RATAJCZAK Stefania Kazimiera: pozycja 1 : 1,38% (669 głosów)
- GANOWICZ Aleksander Marek: pozycja 2 : 1,38% (669 głosów)
- NALEWAJ Jarosław Artur: pozycja 3 : 1,38% (669 głosów)
- KRZEWIŃSKA Agnieszka Marta: pozycja 4 : 1,38% (669 głosów)
- GÓRNIAK-ZIELONKA Justyna: pozycja 5 : 1,38% (669 głosów)
- GOŁKOWSKI Waldemar Konrad: pozycja 6 : 1,38% (669 głosów)
- JANUS Piotr: pozycja 7 : 1,38% (669 głosów)
- KOLASA Filip Michał: pozycja 8 : 1,38% (669 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- NOWACKI Mariusz: pozycja 1 : 2,6% (858 głosów)
- CHUDOBSKI Bogusz Gabriel: pozycja 2 : 2,6% (858 głosów)
- PIWOŃSKA Barbara Maria: pozycja 3 : 2,6% (858 głosów)
- SZYDLEWSKI Rafał Dawid: pozycja 4 : 2,6% (858 głosów)
- JAKUBOWSKA Małgorzata: pozycja 5 : 2,6% (858 głosów)
- LEWANDOWSKA Mirosława Maria: pozycja 6 : 2,6% (858 głosów)
- MENCEL Bolesław Wacław: pozycja 7 : 2,6% (858 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MACHOWIAK Adriana Irena: pozycja 1 : 6,96% (2 294 głosów)
- WEIN Marek: pozycja 2 : 6,96% (2 294 głosów)
- JANKOWSKA Urszula Helena: pozycja 3 : 6,96% (2 294 głosów)
- JAROSZ Maksymilian Stanisław: pozycja 4 : 6,96% (2 294 głosów)
- MIERZYŃSKA-GRYS Karina: pozycja 5 : 6,96% (2 294 głosów)
- STAŃCZAK Edyta: pozycja 6 : 6,96% (2 294 głosów)
- WOŹNIAK Łukasz: pozycja 7 : 6,96% (2 294 głosów)
KOMITET WYBORCZY DRUŻYNA DLA LESZNA ADAMA GBIORCZYKA:
- BERLIŃSKI Krzysztof: pozycja 1 : 0,32% (106 głosów)
- KSIĄŻKIEWICZ Hubert: pozycja 2 : 0,32% (106 głosów)
- SKRZYPCZAK Sławomir Jerzy: pozycja 3 : 0,32% (106 głosów)
- BARANOWSKI Tomasz: pozycja 4 : 0,32% (106 głosów)
- GAJDA Łucja Anna: pozycja 5 : 0,32% (106 głosów)
- MICHOR Monika: pozycja 6 : 0,32% (106 głosów)
- MIKOŁAJCZAK Karolina Katarzyna: pozycja 7 : 0,32% (106 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PL 18 ŁUKASZA BOROWIAKA:
- MOCEK Sławomir Marcin: pozycja 1 : 2,66% (876 głosów)
- GORGOŃ Dominika Anna: pozycja 2 : 2,66% (876 głosów)
- ROSIK Krzysztof Rafał: pozycja 3 : 2,66% (876 głosów)
- KRYJOM Sławomir Marcin: pozycja 4 : 2,66% (876 głosów)
- FOLTYNOWICZ-KOCIUBIŃSKA Danuta: pozycja 5 : 2,66% (876 głosów)
- WŁODARCZYK Beata Maria: pozycja 6 : 2,66% (876 głosów)
- MAJCHRZAK-POPŁAWSKA Donata: pozycja 7 : 2,66% (876 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA ZIELONKI LESZNO 2050 LESZCZYŃSKA LEWICA LUDOWCY KOALICJA DLA LESZNA:
- PUDLICKA Cecylia: pozycja 1 : 1,53% (504 głosów)
- SZUDRA Euzebiusz Wojciech: pozycja 2 : 1,53% (504 głosów)
- GOŚCINIAK Piotr: pozycja 3 : 1,53% (504 głosów)
- GRZELCZAK Łukasz Rafał: pozycja 4 : 1,53% (504 głosów)
- TURBAŃSKA Beata: pozycja 5 : 1,53% (504 głosów)
- DĘBSKI Maciej Ryszard: pozycja 6 : 1,53% (504 głosów)
- BARTKOWIAK Agnieszka: pozycja 7 : 1,53% (504 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNA POLSKA:
- SCHASCHNER Kamila Barbara: pozycja 1 : 0,24% (79 głosów)
- FRANKA Monika: pozycja 2 : 0,24% (79 głosów)
- BILEWICZ Diana: pozycja 3 : 0,24% (79 głosów)
- PAWŁOWSKI Sławomir: pozycja 4 : 0,24% (79 głosów)
- JACKOWSKI Piotr Rafał: pozycja 5 : 0,24% (79 głosów)
- JARCZYŃSKI Emil: pozycja 6 : 0,24% (79 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KOŚMIDER Adam Andrzej: pozycja 1 : 2,63% (765 głosów)
- KOZAR Waldemar Stanisław: pozycja 2 : 2,63% (765 głosów)
- SZYDŁOWSKA Barbara Teresa: pozycja 3 : 2,63% (765 głosów)
- NOWOCIŃSKA Teresa Iwona: pozycja 4 : 2,63% (765 głosów)
- DEUTSCH Józef: pozycja 5 : 2,63% (765 głosów)
- SIEROCIŃSKA Zofia Mariola: pozycja 6 : 2,63% (765 głosów)
- STĘPCZAK Jakub Mateusz: pozycja 7 : 2,63% (765 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- JÓZEFOWICZ Patryk: pozycja 1 : 6,64% (1 931 głosów)
- PRZYŁUCKA-JURGA Joanna Maria: pozycja 2 : 6,64% (1 931 głosów)
- STĘŻAŁY Andrzej Stefan: pozycja 3 : 6,64% (1 931 głosów)
- SKÓRZEWSKA Elżbieta Maria: pozycja 4 : 6,64% (1 931 głosów)
- FRĄTCZAK Mirosław: pozycja 5 : 6,64% (1 931 głosów)
- LORENZ Agata Agnieszka: pozycja 6 : 6,64% (1 931 głosów)
- HERMAN Grzegorz: pozycja 7 : 6,64% (1 931 głosów)
KOMITET WYBORCZY DRUŻYNA DLA LESZNA ADAMA GBIORCZYKA:
- GORYNIAK Łukasz: pozycja 1 : 0,35% (101 głosów)
- RODAKS Radosław Rafał: pozycja 2 : 0,35% (101 głosów)
- KOWALCZYK Maksymilian: pozycja 3 : 0,35% (101 głosów)
- SADOWSKI Jarosław Jan: pozycja 4 : 0,35% (101 głosów)
- BASIŃSKA Hanna: pozycja 5 : 0,35% (101 głosów)
- BERLIŃSKA Elżbieta: pozycja 6 : 0,35% (101 głosów)
- BAUMAN Urszula Maria: pozycja 7 : 0,35% (101 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PL 18 ŁUKASZA BOROWIAKA:
- BOROWIAK Łukasz: pozycja 1 : 3,25% (945 głosów)
- FELICZAK-PRZYBYŁA Edyta Magdalena: pozycja 2 : 3,25% (945 głosów)
- KOTOMSKA Hanna Maria: pozycja 3 : 3,25% (945 głosów)
- SZABEL Anna: pozycja 4 : 3,25% (945 głosów)
- TOMCZAK Renata: pozycja 5 : 3,25% (945 głosów)
- DZIURDZIEWSKI Tobiasz Maksymilian: pozycja 6 : 3,25% (945 głosów)
- ZDĘGA Maciej Jan: pozycja 7 : 3,25% (945 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA ZIELONKI LESZNO 2050 LESZCZYŃSKA LEWICA LUDOWCY KOALICJA DLA LESZNA:
- NALEWAJ Przemysław Jarosław: pozycja 1 : 1,29% (375 głosów)
- KORDALA Katarzyna Anna: pozycja 2 : 1,29% (375 głosów)
- FRĄCKOWIAK Tomasz: pozycja 3 : 1,29% (375 głosów)
- ANDRUSZKIEWICZ Anna Józefa: pozycja 4 : 1,29% (375 głosów)
- PERSKI Janusz Aleksander: pozycja 5 : 1,29% (375 głosów)
- ADAMSKA-MARKOWSKA Adrianna: pozycja 6 : 1,29% (375 głosów)
- ZIELONKA Jarosław Marek: pozycja 7 : 1,29% (375 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNA POLSKA:
- SERWADCZAK Kazimierz: pozycja 1 : 0,14% (41 głosów)
- JARCZYŃSKI Filip: pozycja 2 : 0,14% (41 głosów)
- ŻAK Paweł: pozycja 3 : 0,14% (41 głosów)
- MATUSZAK Justyna Magdalena: pozycja 4 : 0,14% (41 głosów)
- KRUG Janina Elżbieta: pozycja 5 : 0,14% (41 głosów)
- GRAF Anna: pozycja 6 : 0,14% (41 głosów)
Wyniki głosowania do rady miasta z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- JÓŹWIAK Zenon Andrzej: pozycja 1 : 1,87% (1 268 głosów)
- SOŁTYSIK Danuta: pozycja 2 : 1,87% (1 268 głosów)
- KASPERSKI Leszek Stanisław: pozycja 3 : 1,87% (1 268 głosów)
- WITKOWSKA Marta: pozycja 4 : 1,87% (1 268 głosów)
- DUDEK Anna: pozycja 5 : 1,87% (1 268 głosów)
- KURZAWSKI Bogdan Kazimierz: pozycja 6 : 1,87% (1 268 głosów)
- MILER Zofia: pozycja 7 : 1,87% (1 268 głosów)
- BIAŁASIK Zenon Antoni: pozycja 8 : 1,87% (1 268 głosów)
- JĘCZ Kazimierz: pozycja 9 : 1,87% (1 268 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY KOALICJA OBYWATELSKA:
- MIKOŁAJCZAK Tomasz: pozycja 1 : 5,5% (3 730 głosów)
- PODWORSKA Justyna: pozycja 2 : 5,5% (3 730 głosów)
- ADAMCZAK Jacek Tadeusz: pozycja 3 : 5,5% (3 730 głosów)
- DANKOWSKA Adela Stanisława: pozycja 4 : 5,5% (3 730 głosów)
- ADAMCZAK Krzysztof Seweryn: pozycja 5 : 5,5% (3 730 głosów)
- RĄCZKA Anna Maria: pozycja 6 : 5,5% (3 730 głosów)
- BARAŃSKI Andrzej Piotr: pozycja 7 : 5,5% (3 730 głosów)
- SZYMAŃSKA-GRZEGORZEK Marzena: pozycja 8 : 5,5% (3 730 głosów)
- SZPILAKOWSKI Andrzej Piotr: pozycja 9 : 5,5% (3 730 głosów)
KOMITET WYBORCZY DRUŻYNA DLA LESZNA ADAMA GBIORCZYKA:
- GBIORCZYK Adam Mieczysław: pozycja 1 : 0,38% (256 głosów)
- DOMAŃSKA Anna Irena: pozycja 2 : 0,38% (256 głosów)
- BAUMAN Alicja Hanna: pozycja 3 : 0,38% (256 głosów)
- TORCZYŃSKI Przemysław: pozycja 4 : 0,38% (256 głosów)
- DUDZIAK Dawid Roman: pozycja 5 : 0,38% (256 głosów)
- BALDYS Aldona Barbara: pozycja 6 : 0,38% (256 głosów)
- MUSZYŃSKI Kornel: pozycja 7 : 0,38% (256 głosów)
- GBIORCZYK Katarzyna Maria: pozycja 8 : 0,38% (256 głosów)
- BAUMAN Aleksy Zygmunt: pozycja 9 : 0,38% (256 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW PL 18 ŁUKASZA BOROWIAKA:
- MALEPSZY Tomasz: pozycja 1 : 2,16% (1 466 głosów)
- KASIŃSKI Alan: pozycja 2 : 2,16% (1 466 głosów)
- WIĘCKOWIAK Piotr: pozycja 3 : 2,16% (1 466 głosów)
- WALCZAK Barbara: pozycja 4 : 2,16% (1 466 głosów)
- BONCUŢ Wioletta Barbara: pozycja 5 : 2,16% (1 466 głosów)
- WALENCZAK Tomasz: pozycja 6 : 2,16% (1 466 głosów)
- GIEDZION-MAŃKA Magdalena: pozycja 7 : 2,16% (1 466 głosów)
- KAPITAN Edyta Anna: pozycja 8 : 2,16% (1 466 głosów)
- KACZMAREK Franciszek: pozycja 9 : 2,16% (1 466 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW JAROSŁAWA ZIELONKI LESZNO 2050 LESZCZYŃSKA LEWICA LUDOWCY KOALICJA DLA LESZNA:
- SZKUDLAREK-KUŹNIAK Andżelika: pozycja 1 : 1,21% (818 głosów)
- KEMPA Marcin: pozycja 2 : 1,21% (818 głosów)
- ORGANISTA Piotr Jakub: pozycja 3 : 1,21% (818 głosów)
- KONIECZNY Wiktor Adam: pozycja 4 : 1,21% (818 głosów)
- KAŹMIERCZAK Bernardyna: pozycja 5 : 1,21% (818 głosów)
- TOMKÓW Sławomir Wojciech: pozycja 6 : 1,21% (818 głosów)
- MICHAŁOWSKA Marianna: pozycja 7 : 1,21% (818 głosów)
- SOBKOWIAK Jacek: pozycja 8 : 1,21% (818 głosów)
- MARKOWSKA Kinga Teresa: pozycja 9 : 1,21% (818 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Mateusz Morawiecki przed komisją śledczą
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?