Wyniki wyborów 2024 do rady powiatu płońskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5
Oto oficjalne wyniki wyborów do rady powiatu płońskiego w okręgach nr 1, 2, 3, 4, 5, które opublikowała PKW. Dowiedz się, jak głosowano w Twoim regionie. Poniżej publikujemy szczegółowe dane.
Wyniki wyborów do rady powiatu płońskiego z okręgu nr 1
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- ADAMSKI Robert Tomasz: pozycja 1 : 4,05% (2 288 głosów)
- GÓRAL Małgorzata: pozycja 2 : 4,05% (2 288 głosów)
- JOBSKI Krystian Damian: pozycja 3 : 4,05% (2 288 głosów)
- MAŃKOWSKA Anna Ewa: pozycja 4 : 4,05% (2 288 głosów)
- OSUCH Andrzej Paweł: pozycja 5 : 4,05% (2 288 głosów)
- WRZESIŃSKA Aneta Dorota: pozycja 6 : 4,05% (2 288 głosów)
- SOKÓLSKI Andrzej: pozycja 7 : 4,05% (2 288 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- STOLPA Andrzej: pozycja 1 : 3,29% (1 862 głosów)
- PARECKA-ŁASZCZYK Lucyna Bożena: pozycja 2 : 3,29% (1 862 głosów)
- PAJĄK Szymon: pozycja 3 : 3,29% (1 862 głosów)
- RADOMSKA Agata: pozycja 4 : 3,29% (1 862 głosów)
- SCHAROCH Dariusz Zbigniew: pozycja 5 : 3,29% (1 862 głosów)
- HARTMAN Monika: pozycja 6 : 3,29% (1 862 głosów)
- ŻELASKO Dariusz: pozycja 7 : 3,29% (1 862 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ZIEMI PŁOŃSKIEJ:
- BRAULIŃSKA Alina Urszula: pozycja 1 : 3,55% (2 006 głosów)
- BUDZISZEWSKI Piotr: pozycja 2 : 3,55% (2 006 głosów)
- CHYLIŃSKI Jarosław: pozycja 3 : 3,55% (2 006 głosów)
- SZACHERSKA Marzanna: pozycja 4 : 3,55% (2 006 głosów)
- KACPRZAK Agnieszka Anna: pozycja 5 : 3,55% (2 006 głosów)
- STRYJEWSKA-WASIAK Katarzyna: pozycja 6 : 3,55% (2 006 głosów)
- PRZEDPEŁSKI Filip: pozycja 7 : 3,55% (2 006 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA SAMORZĄDU:
- WIŚNIEWSKA Elżbieta Joanna: pozycja 1 : 2,04% (1 156 głosów)
- MUCHA Małgorzata Ewa: pozycja 2 : 2,04% (1 156 głosów)
- BISTRON Lidia: pozycja 3 : 2,04% (1 156 głosów)
- BIDAS Zbigniew Jakub: pozycja 4 : 2,04% (1 156 głosów)
- ROGOWSKA Paulina Alicja: pozycja 5 : 2,04% (1 156 głosów)
- KRASZEWSKI Andrzej Mariusz: pozycja 6 : 2,04% (1 156 głosów)
- JUSZKO Henryk Antoni: pozycja 7 : 2,04% (1 156 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- TUCHOLSKI Krzysztof: pozycja 1 : 1,36% (768 głosów)
- ALEKSANDROWICZ Zygmunt: pozycja 2 : 1,36% (768 głosów)
- OLSZEWSKA Agnieszka: pozycja 3 : 1,36% (768 głosów)
- FABCZAK Łukasz Piotr: pozycja 4 : 1,36% (768 głosów)
- PESTKOWSKA Teresa: pozycja 5 : 1,36% (768 głosów)
- KOBYLIŃSKA Iwona: pozycja 6 : 1,36% (768 głosów)
- ZASOŃSKA Edyta: pozycja 7 : 1,36% (768 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu płońskiego z okręgu nr 2
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- KUŹNIEWSKA Elżbieta: pozycja 1 : 3,83% (2 085 głosów)
- WIRSZEWSKA Joanna: pozycja 2 : 3,83% (2 085 głosów)
- GRALEWICZ Maciej Krzysztof: pozycja 3 : 3,83% (2 085 głosów)
- ORLIKOWSKA Marianna: pozycja 4 : 3,83% (2 085 głosów)
- KARWOWSKA Patrycja: pozycja 5 : 3,83% (2 085 głosów)
- SZERSZENIEWSKI Michał: pozycja 6 : 3,83% (2 085 głosów)
- ORLIKOWSKI Tadeusz: pozycja 7 : 3,83% (2 085 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- GRODKIEWICZ Elżbieta: pozycja 1 : 2,17% (1 185 głosów)
- OSSOWSKA Anna: pozycja 2 : 2,17% (1 185 głosów)
- SKIERKOWSKI Piotr Andrzej: pozycja 3 : 2,17% (1 185 głosów)
- GODLEWSKI Tomasz: pozycja 4 : 2,17% (1 185 głosów)
- BOŃKOWSKA Beata Aldona: pozycja 5 : 2,17% (1 185 głosów)
- SZPOJANKOWSKI Paweł: pozycja 6 : 2,17% (1 185 głosów)
- PIOTROWSKI Artur: pozycja 7 : 2,17% (1 185 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ZIEMI PŁOŃSKIEJ:
- CHŁOPIK Janusz: pozycja 1 : 1,73% (941 głosów)
- SOBIECKA Gabriela: pozycja 2 : 1,73% (941 głosów)
- DOBIES-GIERCZAK Martyna: pozycja 3 : 1,73% (941 głosów)
- BRZEZIŃSKI Jacek: pozycja 4 : 1,73% (941 głosów)
- DERDZIKOWSKI Adam Władysław: pozycja 5 : 1,73% (941 głosów)
- ROSIŃSKA Agnieszka Joanna: pozycja 6 : 1,73% (941 głosów)
- GOSZCZYCKA Gabriela: pozycja 7 : 1,73% (941 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA SAMORZĄDU:
- ADAMSKI Artur: pozycja 1 : 3,2% (1 746 głosów)
- WITULSKA Iwona: pozycja 2 : 3,2% (1 746 głosów)
- ZYBAŁA Artur Piotr: pozycja 3 : 3,2% (1 746 głosów)
- ZAKRZEWSKA Bożena: pozycja 4 : 3,2% (1 746 głosów)
- CHABOWSKI Paweł: pozycja 5 : 3,2% (1 746 głosów)
- CHĄDZYŃSKA Anna: pozycja 6 : 3,2% (1 746 głosów)
- HUTKOWSKI Hubert: pozycja 7 : 3,2% (1 746 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- KRUSZEWSKI Krzysztof: pozycja 1 : 3,36% (1 829 głosów)
- SADOWSKI Janusz Kazimierz: pozycja 2 : 3,36% (1 829 głosów)
- GUZANOWSKA Anna Bogusława: pozycja 3 : 3,36% (1 829 głosów)
- FALKIEWICZ Anna: pozycja 4 : 3,36% (1 829 głosów)
- KUCHARSKA Wioleta: pozycja 5 : 3,36% (1 829 głosów)
- WOŹNIAK Dariusz: pozycja 6 : 3,36% (1 829 głosów)
- OSIŃSKI Paweł: pozycja 7 : 3,36% (1 829 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu płońskiego z okręgu nr 3
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- CZERNIAKOWSKA Jadwiga: pozycja 1 : 6,57% (1 862 głosów)
- CHYBAŁA Marianna: pozycja 2 : 6,57% (1 862 głosów)
- DZIĘGIELEWSKI Zbigniew: pozycja 3 : 6,57% (1 862 głosów)
- GONTAREK Piotr: pozycja 4 : 6,57% (1 862 głosów)
- RUTKOWSKA Marzena: pozycja 5 : 6,57% (1 862 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- RYZIŃSKI Jacek: pozycja 1 : 6,19% (1 756 głosów)
- MILEWSKI Leonard: pozycja 2 : 6,19% (1 756 głosów)
- BRZESZKIEWICZ Cezary: pozycja 3 : 6,19% (1 756 głosów)
- KOLL Małgorzata: pozycja 4 : 6,19% (1 756 głosów)
- SZTABNIK Anita: pozycja 5 : 6,19% (1 756 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ZIEMI PŁOŃSKIEJ:
- GOŁĘBIEWSKA Elżbieta: pozycja 1 : 3,33% (944 głosów)
- BUGALSKA Mariola Aneta: pozycja 2 : 3,33% (944 głosów)
- GRZESZCZAK Ewa: pozycja 3 : 3,33% (944 głosów)
- KAZIMIERCZAK Mirosław Adam: pozycja 4 : 3,33% (944 głosów)
- KOWALCZYK Krzysztof: pozycja 5 : 3,33% (944 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA SAMORZĄDU:
- DALECKI Adrian: pozycja 1 : 2,55% (723 głosów)
- ŚWIEŻAWSKA Aleksandra: pozycja 2 : 2,55% (723 głosów)
- JEZIERSKI Piotr: pozycja 3 : 2,55% (723 głosów)
- DĄBROWSKI Zbigniew: pozycja 4 : 2,55% (723 głosów)
- KARPIŃSKA Agnieszka: pozycja 5 : 2,55% (723 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- ZAKRZEWSKI Edward: pozycja 1 : 1,36% (386 głosów)
- RUTKOWSKI Andrzej: pozycja 2 : 1,36% (386 głosów)
- BILIŃSKA Gabriela Małgorzata: pozycja 3 : 1,36% (386 głosów)
- OZDARSKA Maria Katarzyna: pozycja 4 : 1,36% (386 głosów)
- LESZCZYŃSKA Emilia: pozycja 5 : 1,36% (386 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu płońskiego z okręgu nr 4
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WDOWIAK Barbara: pozycja 1 : 6% (1 909 głosów)
- KAMIŃSKI Stanisław: pozycja 2 : 6% (1 909 głosów)
- MARCINIAK Jarosław: pozycja 3 : 6% (1 909 głosów)
- MARKIEWICZ Roman Adam: pozycja 4 : 6% (1 909 głosów)
- KOZAKIEWICZ Renata Maria: pozycja 5 : 6% (1 909 głosów)
- ŻURAŃSKA Aleksandra: pozycja 6 : 6% (1 909 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- DUMIŃSKA-KIERSKA Anna: pozycja 1 : 5,03% (1 600 głosów)
- RÓŻYCKI Andrzej: pozycja 2 : 5,03% (1 600 głosów)
- NAPIÓRKOWSKI Łukasz: pozycja 3 : 5,03% (1 600 głosów)
- KOZAKIEWICZ Urszula Teresa: pozycja 4 : 5,03% (1 600 głosów)
- KRUCZ Wiesława Urszula: pozycja 5 : 5,03% (1 600 głosów)
- MISZCZUK Łukasz: pozycja 6 : 5,03% (1 600 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ZIEMI PŁOŃSKIEJ:
- JAKUBOWSKI Adam: pozycja 1 : 1,18% (376 głosów)
- JUŹWIK Mirosława: pozycja 2 : 1,18% (376 głosów)
- LEMANOWICZ Roman: pozycja 3 : 1,18% (376 głosów)
- GRZELAK Aneta Emilia: pozycja 4 : 1,18% (376 głosów)
- MATUSIAK Aleksandra: pozycja 5 : 1,18% (376 głosów)
- WRONKA Sławomir: pozycja 6 : 1,18% (376 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA SAMORZĄDU:
- ŁUKASIEWICZ Dorota: pozycja 1 : 1,27% (403 głosów)
- MICHALIK Dariusz Jan: pozycja 2 : 1,27% (403 głosów)
- KOZŁOWSKA Jolanta: pozycja 3 : 1,27% (403 głosów)
- ZIEMKIEWICZ Anna: pozycja 4 : 1,27% (403 głosów)
- DRAGANIAK Dawid: pozycja 5 : 1,27% (403 głosów)
- ODOLIŃSKI Mateusz: pozycja 6 : 1,27% (403 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- UMIĘCKI Dariusz Wiesław: pozycja 1 : 3,2% (1 017 głosów)
- PISARSKA Jolanta Karolina: pozycja 2 : 3,2% (1 017 głosów)
- MACIEJEWSKA Ludmiła: pozycja 3 : 3,2% (1 017 głosów)
- NURZYŃSKA Ewa: pozycja 4 : 3,2% (1 017 głosów)
- TOMASZEWSKI Kamil: pozycja 5 : 3,2% (1 017 głosów)
- KONIEC Krzysztof Mariusz: pozycja 6 : 3,2% (1 017 głosów)
Wyniki wyborów do rady powiatu płońskiego z okręgu nr 5
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ:
- WRZESIŃSKI Krzysztof Heronim: pozycja 1 : 6,73% (2 528 głosów)
- SOKOŁOWSKI Patryk: pozycja 2 : 6,73% (2 528 głosów)
- ŻÓŁTOWSKA Iwona Helena: pozycja 3 : 6,73% (2 528 głosów)
- WITCZAK Tomasz Stanisław: pozycja 4 : 6,73% (2 528 głosów)
- WYRWICH Beata: pozycja 5 : 6,73% (2 528 głosów)
- GÓRSKA Ewa: pozycja 6 : 6,73% (2 528 głosów)
KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY TRZECIA DROGA POLSKA 2050 SZYMONA HOŁOWNI - POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE:
- KOPERSKI Paweł: pozycja 1 : 4,95% (1 860 głosów)
- KAZIMIERCZAK Jan Stefan: pozycja 2 : 4,95% (1 860 głosów)
- DYLEWSKA Ewa: pozycja 3 : 4,95% (1 860 głosów)
- PIELAT Agnieszka: pozycja 4 : 4,95% (1 860 głosów)
- KROKWA Paweł Piotr: pozycja 5 : 4,95% (1 860 głosów)
- SOSIŃSKA-OSIECKA Agata Ewa: pozycja 6 : 4,95% (1 860 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW POROZUMIENIE SAMORZĄDOWE ZIEMI PŁOŃSKIEJ:
- SKRZYŃSKA Bożena: pozycja 1 : 1,8% (676 głosów)
- PAJĄK Witold Stanisław: pozycja 2 : 1,8% (676 głosów)
- SZCZECIŃSKI Arkadiusz: pozycja 3 : 1,8% (676 głosów)
- SŁUMIŃSKA Renata: pozycja 4 : 1,8% (676 głosów)
- CZYŻEWSKI Włodzimierz: pozycja 5 : 1,8% (676 głosów)
- NIEWIADOMSKA Beata: pozycja 6 : 1,8% (676 głosów)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAZEM DLA SAMORZĄDU:
- OPOLSKI Mirosław: pozycja 1 : 1,77% (664 głosów)
- KUCHARZAK Jacek: pozycja 2 : 1,77% (664 głosów)
- JANOWSKA Joanna Katarzyna: pozycja 3 : 1,77% (664 głosów)
- DŁUGOSZEWSKI Tomasz: pozycja 4 : 1,77% (664 głosów)
- ADAMSKA Arleta: pozycja 5 : 1,77% (664 głosów)
- STANISZEWSKA Beata Maria: pozycja 6 : 1,77% (664 głosów)
KOMITET WYBORCZY MAZOWIECKA WSPÓLNOTA SAMORZĄDOWA:
- GOSZCZYŃSKI Franciszek Marek: pozycja 1 : 1,42% (532 głosów)
- ALEKSANDROWSKA Natalia: pozycja 2 : 1,42% (532 głosów)
- MAJEWSKA Anna: pozycja 3 : 1,42% (532 głosów)
- NIEWIADOMSKI Maciej: pozycja 4 : 1,42% (532 głosów)
- MALIŃSKA Ewa: pozycja 5 : 1,42% (532 głosów)
- ZIÓŁKOWSKI Robert Mariusz: pozycja 6 : 1,42% (532 głosów)
Dane pochodzą z Państwowej Komisji Wyborczej i mogą podlegać aktualizacji. Wszelkie błędy należy zgłaszać bezpośrednio do PKW.
Może Cię zainteresować
Rada powiatu - jakie są jej zadania?
Rada powiatu jest organem stanowiącym i kontrolnym samorządu terytorialnego. Radni są wybierani w wyborach samorządowych. Organem nadzorującym jest wojewoda. Rozpatruje on skargi na działania i kontroluje działalność rady powiatu.
Rada powiatu posiada swoje określone zadania. Są to m.in:
- uchwalanie budżetu powiatu,
- stanowienie aktów prawa miejscowego,
- wybór i odwołanie zarządu powiatu,
- ustalenie wynagrodzenia przewodniczącego zarządu powiatu,
- ustalanie kierunków działania zarządu powiatu,
- rozpatrywanie sprawozdań z działalności zarządu,
- rozpatrywanie raportu o stanie powiatu.
Może Cię zainteresować
Nowi ministrowie w rządzie Donalda Tuska
Dołącz do nas na Facebooku!
Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!
Kontakt z redakcją
Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?