Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Jubileusz Macieja Jelińskiego z Szubina. To już 30 lat przy sztalugach [zobacz zdjęcia]

MS
30 lat temu związał się  z Szubińską   Grupą Plastyków „Plama’s”. Swego czasu  był prezesem tej grupy, prowadził także galerię przy   Szubińskim Domu Kultury.  

Potem  wraz z żoną Natalią otworzył w mieście własną, niezależną galerię „Korytarzyk” przy ul. 3 Maja, którą prowadził kilka lat z pomocą przyjaciół. Starał się promować tu nie tylko swoją twórczość i  żony malarki , ale także innych artystów. -Maciej Jeliński w Szubinie to był kolorowy ptak - wspominała na wernisażu Kamila Czechow-ska, dyrektor muzeum.

Przeczytaj także: Kradzieże samochodów w Kujawsko-Pomorskiem. Złodzieje kradną coraz mniej!

Jego pomysłem są spontaniczne akcje artystyczne takie np. jak plener zorganizowany swego czasu w Szubinie. Wraz z Bogdanem Kralem skrzyknął  artystów, którzy przyjechali  i rozstawili w mieście sztalugi. Dlaczego? Bo mieli niedosyt artystycznych działań w Szubinie. Chcieli pokazać, że nie mając  pomocy finansowej można jednak coś ciekawego zrobić. - Bo nie wszystko zależy od pieniędzy - przekonywał wówczas Maciej Jeliński.

Dziś coraz częściej wystawia poza Szubinem.  Na koncie ma nagrodę marszałka województwa przyznaną  za twórcze dokonania w dziedzinie animacji kultury. Jego jubileuszową wystawę „Kosmos i kropka” także zobaczyli najpierw  bydgoszczanie. W maju prezentowana była w Salonie Hoffmana przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. 

W Szubinie na obrazy Macieja Jelińskiego, a także  zdjęcia  z różnych wydarzeń artystycznych i materiały prasowe   udostępniono  salę widowiskową muzeum. - W domu mam teraz bardzo pusto - żartowała podczas wernisażu Natalia Jelińska. Tort z okazji jubileuszu ufundowała cukiernia państwa Leszczyńskich z Szubina. Goście także dopisali.




Wypadek na Jagiellońskiej przy Dworcu PKS w Bydgoszczy
30 lat temu związał się z Szubińską Grupą Plastyków „Plama’s”. Swego czasu był prezesem tej grupy, prowadził także galerię przy Szubińskim Domu Kultury. Potem wraz z żoną Natalią otworzył w mieście własną, niezależną galerię „Korytarzyk” przy ul. 3 Maja, którą prowadził kilka lat z pomocą przyjaciół. Starał się promować tu nie tylko swoją twórczość i żony malarki , ale także innych artystów. -Maciej Jeliński w Szubinie to był kolorowy ptak - wspominała na wernisażu Kamila Czechow-ska, dyrektor muzeum. Przeczytaj także: Kradzieże samochodów w Kujawsko-Pomorskiem. Złodzieje kradną coraz mniej! Jego pomysłem są spontaniczne akcje artystyczne takie np. jak plener zorganizowany swego czasu w Szubinie. Wraz z Bogdanem Kralem skrzyknął artystów, którzy przyjechali i rozstawili w mieście sztalugi. Dlaczego? Bo mieli niedosyt artystycznych działań w Szubinie. Chcieli pokazać, że nie mając pomocy finansowej można jednak coś ciekawego zrobić. - Bo nie wszystko zależy od pieniędzy - przekonywał wówczas Maciej Jeliński. Dziś coraz częściej wystawia poza Szubinem. Na koncie ma nagrodę marszałka województwa przyznaną za twórcze dokonania w dziedzinie animacji kultury. Jego jubileuszową wystawę „Kosmos i kropka” także zobaczyli najpierw bydgoszczanie. W maju prezentowana była w Salonie Hoffmana przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury. W Szubinie na obrazy Macieja Jelińskiego, a także zdjęcia z różnych wydarzeń artystycznych i materiały prasowe udostępniono salę widowiskową muzeum. - W domu mam teraz bardzo pusto - żartowała podczas wernisażu Natalia Jelińska. Tort z okazji jubileuszu ufundowała cukiernia państwa Leszczyńskich z Szubina. Goście także dopisali. Wypadek na Jagiellońskiej przy Dworcu PKS w Bydgoszczy Maja Stankiewicz
Maciej Jeliński mieszka i tworzy w Szubinie. Jest artystą niepokornym, wciąż szukającym swojego miejsca.

30 lat temu związał się z Szubińską Grupą Plastyków „Plama’s”. Swego czasu był prezesem tej grupy, prowadził także galerię przy Szubińskim Domu Kultury.

Potem wraz z żoną Natalią otworzył w mieście własną, niezależną galerię „Korytarzyk” przy ul. 3 Maja, którą prowadził kilka lat z pomocą przyjaciół. Starał się promować tu nie tylko swoją twórczość i żony malarki , ale także innych artystów. -Maciej Jeliński w Szubinie to był kolorowy ptak - wspominała na wernisażu Kamila Czechow-ska, dyrektor muzeum.

Przeczytaj także:Kradzieże samochodów w Kujawsko-Pomorskiem. Złodzieje kradną coraz mniej!

Jego pomysłem są spontaniczne akcje artystyczne takie np. jak plener zorganizowany swego czasu w Szubinie. Wraz z Bogdanem Kralem skrzyknął artystów, którzy przyjechali i rozstawili w mieście sztalugi. Dlaczego? Bo mieli niedosyt artystycznych działań w Szubinie. Chcieli pokazać, że nie mając pomocy finansowej można jednak coś ciekawego zrobić. - Bo nie wszystko zależy od pieniędzy - przekonywał wówczas Maciej Jeliński.

Dziś coraz częściej wystawia poza Szubinem. Na koncie ma nagrodę marszałka województwa przyznaną za twórcze dokonania w dziedzinie animacji kultury. Jego jubileuszową wystawę „Kosmos i kropka” także zobaczyli najpierw bydgoszczanie. W maju prezentowana była w Salonie Hoffmana przy Kujawsko-Pomorskim Centrum Kultury.

W Szubinie na obrazy Macieja Jelińskiego, a także zdjęcia z różnych wydarzeń artystycznych i materiały prasowe udostępniono salę widowiskową muzeum. - W domu mam teraz bardzo pusto - żartowała podczas wernisażu Natalia Jelińska. Tort z okazji jubileuszu ufundowała cukiernia państwa Leszczyńskich z Szubina. Goście także dopisali.

Wypadek na Jagiellońskiej przy Dworcu PKS w Bydgoszczy

od 7 lat
Wideo

Jak wyprać kurtkę puchową?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na naklonadnotecia.naszemiasto.pl Nasze Miasto