Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w koszykówce rozstrzygnięte [zdjęcia]

online
Michał Stachowski/nadesłane
20 i 22 marca w Szubinie odbyły się Mistrzostwa Powiatu Nakielskiego w piłce koszykowej dziewcząt i chłopców szkół ponadgimnazjalnych.

Dziewczęta rywalizacje podejmowały w I Liceum Ogólnokształcącym. Mistrzem Powiatu Nakielskiego okazała się drużyna z I LO. Wygranym życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim, które będą reprezentowały nasz Powiat Nakielski. Najlepiej punktującą meczu była Daria Staśkiewicz z Szubina uzyskując 30 pkt.

I LO Szubin - ZSP Staszic 87:11
ZSP Szubin - I LO Szubin 6:25 (krótsze kwarty)

Dwa dni później w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych rywalizowali chłopcy z trzech szkół: ZSO Kcynia, ZSP Staszic oraz gospodarze imprezy sportowej ZSP Szubin. Zagrano 4 kwarty po 8 minut. Pierwszy mecz rozegrał ZSP Staszic z ZSP Szubin. Po wyrównanej walce w pierwszej kwarcie, szubinianie okazali się bardziej skuteczni i w kolejnych częściach gry dominowali. Ostateczny wynik to 29:12 dla szubinian. Po krótkiej przerwie nakielski zespół rozpoczął mecz z ZSO Kcynia. Emocji po obu stronach nie brakowało, gdyż pierwsza część meczu była wyrównana z niewielką korzyścią punktową dla zespołu z Nakła. Kcynia okazała się lepsza od Nakła i mecz zakończono wynikiem 33:20. W ostatnim meczu pomiędzy ZSP Szubin a ZSO Kcynia gospodarze wygrali mecz z wynikiem 35:21, który został Mistrzem Powiatu Nakielskiego. Wszystkim drużynom gratulujemy walki na boisku. Chłopcom z Szubina życzymy powodzenia na szczeblu wojewódzkim.

Poniżej przedstawiamy wyniki meczów: ZSP Staszic - ZSP Szubin 29:12 ZSP Staszic - ZSO Kcynia 20:33 ZSP Szubin - ZSO Kcynia 35:21

Po rozegraniu ostatniego meczu zespoły otrzymały pamiątkowy puchar i dyplom. Mecze sędziowali: Daniel Wypych i Adam Kulczyk. Organizatorem było Starostwo Powiatowe w Nakle.