Mistrzostwa Województwa Juniorów w Szachach [zdjęcia]

ALE
Powiat nakielski szachami stoi. Tu też mieszka Jarosław Wiśniewski, prezes Kujawsko-Pomorskiego Związku Szachowego. Nic więc dziwnego, że mistrzostwa wojewódzkie juniorów w szachach szybkich po raz drugi rozgrywane były w Sadkach.

Przyjechało 80 młodych zawodników m.in. z Bydgoszczy, Torunia, Świecia, Grudziądza, Żnina, Sępólna, i oczywiście z terenu pow. nakielskiego. Najmłodszym zawodnikiem był 5-letni Jakub Gręda z Sadek.

Chłopcy grali w kategoriach wiekowych: do lat 10 (zwycięzcą został Szymon Podlewski (MKS EMDEK Bydgoszcz), do lat 14 (wygrał Olaf Bartoszewski-Reiski - BKS Chemik Bydgoszcz) i do lat 18 (I miejsce: Szymon Wiśniewski - UKS MDK nr 1 Bydgoszcz).

Wśród dziewcząt do lat 18 turniej wygrała Zuzanna Borkowska (MKS EMDEK Bydgoszcz). Na II miejscu uplasowała się Aleksandra Łosińska (UKS MDK nr 5 Bydgoszcz).

W grupie juniorek do lat 12 pierwsze miejsce zajęła Matylda Brelińska (ŻTMS Baszty Żnin), II - Agnieszka Retz (LKS Promień Kowalewo Pom.), III - Dominika Towcik-UKS MDK 1 Bydgoszcz.