Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Stanica wodna nad jeziorem Rościmińskim Małym przyciąga wodniaków

Maja Stankiewicz
W stanicy wypożyczyć można łodzie, kajaki, żaglówki. Nie tylko harcerzom stanica służy. - Jest otwarta dla wszystkich  - zapewnia Lucyna Andrysiak, zastępca  komendanta Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP.
W stanicy wypożyczyć można łodzie, kajaki, żaglówki. Nie tylko harcerzom stanica służy. - Jest otwarta dla wszystkich - zapewnia Lucyna Andrysiak, zastępca komendanta Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP. Zbigniew Kubisz
Zainteresowanie tak duże, że dla chętnych często brakuje kajaków.

Budowę stanicy wodnej ZHP nad jeziorem Rościmińskim Małym w gminie Mrocza zakończono w 2014 r. Ubiegły sezon był pierwszym, w którym obiekt służył wodniakom od wiosny do jesieni. A przyjechało ich tu ponad 800.

Tego lata frekwencja jeszcze większa. Zdarza się, że brakuje dla chętnych sprzętu pływającego, zwłaszcza kajaków. - Trzeba dokupić - ocenia Lucyna Andrysiak, zastępca komendanta Kujawsko-Pomorskiej Chorągwi ZHP w Bydgoszczy.

W stanicy w Rościminie pani komendant jest częstym gościem. Dziś wieczorem także tu będzie, by wziąć udział w pożegnalnym ognisku 50-osobowej grupy dzieci z gminy Mrocza. Wypoczywają tu od kilku dni pod nowymi namiotami, które zapewniła Komenda Chorągwi w Bydgoszczy. Letni obóz zorganizowano pod hasłem „Łączy nas woda, poznaj nasz region”.

W stanicy jednak potrzebne nie tylko dodatkowe kajaki. - Chcemy naszą bazę w Rościminie rozbudować. Mamy projekty i pozwolenia na budowę kolejnych obiektów. Pierwszy to budynek hotelowy na 40 miejsc, drugi pełnić ma funkcję stołówki i świetlicy - informuje Lucyna Andrysiak.

Harcerze liczyli na wsparcie inwestycji z funduszy unijnych, ale na razie nie ma na to szans. Brakuje konkursów RPO dotyczących infrastruktury dla wodniaków, z których mogliby skorzystać Są nadzieje, że szansa na dodatkowe pieniądze pojawi się po roku 2018. Komenda chorągwi nie zamierza jednak czekać bezczynnie dwa lata. Póki co stworzyć chce w Rościminie pole namiotowe z pełnym zapleczem sanitarnym. W tej sprawie współpracuje z Lokalną Grupą Rybacką i ze Stowarzyszeniem Partnerstwo dla Krajny i Pałuk. Szuka środków.

Przeczytaj także: http://naklonadnotecia.naszemiasto.pl/

Zasady na tegorocznym przystanku Woodstock:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na naklonadnotecia.naszemiasto.pl Nasze Miasto