Maja Stankiewicz ([email protected])
Turniej w Nakle na wysokim poziomie
Turniej w Nakle na wysokim poziomie Maja Stankiewicz
Z okazji 720. urodzin Nakła w murach LO im. Krzywoustego zorganizowano turniej szachowy. Do Nakła zaproszono także juniorów, uczestników mistrzostw województwa w szachach szybkich.

Organizatorem obu turniejów - Kujawsko-Pomorski Związek Szachowy, a konkretnie prezes Jarosław Wiśniewski, który jest mieszkańcem gminy Nakło.

W turnieju otwartym z okazji jubileuszy grodu nad Notecią wzięło udział 20 graczy. To reprezentanci Nakła i innych miast naszego regionu, ale nie tylko. Najlepszym graczem okazał się Mateusz Budnik z KSz Gambit Świecie. Drugie miejsce dla Leszka Bakalarza z Kielc, trzecie wywalczył Antoni Paprocki, junior z Konina. Najlepszy z reprezentantów Nakła - Hubert Gabryszewski zajął czwarte miejsce

W mistrzostwach województwa juniorów w szachach szybkich oceniano graczy w 3 kategoriach wiekowych. Wśród dziewcząt do lat 10 triumfowały bydgoszczanki, reprezentantki PKS Wiatrak Bydgoszcz: Ada Urbańska (pierwsza) i Kornelia Klichowska (drugie miejsce). Trzecie zdobyła Kapuścińska Natalia z Włocławka.

Zawodniczka PKS Wiatrak Bydgoszcz Maria Zaderecka wygrała kategorię do lat 13, a Maria Górna z UKS MDK nr 5 Bydgoszcz kategorię do lat 16. Na drugim miejscu w tej kategorii Kroczka Jagoda z UKS MDK nr 1 Hetman Bydgoszcz.

Wśród chłopców także zwyciężali bydgoszczanie: Konrad Ligowski (kategoria do lat 10) był pierwszy, a Ignacy Grochowski z PKS Wiatrak Bydgoszcz zajął drugie miejsce.

Bartosz Przybylski z Bydgoszczy był najlepszy w kategorii do lat 13. Kolejne miejsca zajęli: Paprocki Franciszek z Włók, Bartosz Górecki ( NOK Nakło), Mariusz Ziomek z Bydgoszczy i Gracjan Górski ( NOK Nakło).

Flesz - bezpieczne dziecko. To musisz wiedzieć!