Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Do sportowej rywalizacji stanęli reprezentanci aż 12...

W Rynarzewie grali w tenisa stołowego [zdjęcia]

Do sportowej rywalizacji stanęli reprezentanci aż 12 placówek w regionie. Nie dojechali tylko zawodnicy z warsztatów terapii zajęciowej w Chojnicach i Grudziądzu. Pozostali - z Bydgoszczy, Ciela, Białych Błot, Żnina, Nakła, Mroczy, Szubina, Gądecza i Wapna stanęli na starcie dorocznych zawodów, których głównym organizatorem jest Warsztat Terapii Zajęciowej „Pelikan” w Szubinie wspierany w tym roku przez Fundację Pomocy Dzieciom i Młodzieży z Wadami Rozwojowymi „Podaj rękę” w Królikowie. Pomogły też panie z koła Ligi Kobiet Polskich w Zamościu, które przygotowały dla zawodników ciepły posiłek. >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl << Tradycją stało się także, że rozgrywki toczą się w murach Zespołu Szkół w Rynarzewie, bo tenis stołowy jest tu popularną dyscypliną sportu. Szkoła zapewnia również obsługę sędziowską turnieju. Rywalizacja przy stołach była wyjątkowo zacięta. Najpierw walczono o wejście do finału, potem o miejsca na podium. Bardzo dobrze zaprezentowali się m.in. zawodnicy z WTZ w Wapnie. Z dorobkiem 14 punktów wygrali rywalizację drużynową. Drugi miejsce wywalczyli tenisiści WTZ ze Żnina, a trzecie reprezentanci Zakładu Aktywności Zawodowej w Białych Błotach. Miejsce tuż za podium przypadło drużynie Środowiskowego Domu Samopomocy w Żninie. Na szóstym miejscu, z dorobkiem 9 punktów, sklasyfikowane zostały drużyny WTZ w Szubinie i Mroczy. Drużyna z Nakła uplasowała się tuż za nimi, z dorobkiem 8 punktów. Medale otrzymali też najlepsi zawodnicy turnieju. Wśród pań pierwsze miejsce wywalczyła Agnieszka Lachowicz z WTZ Wapno. Na drugim stopniu podium także stanęła reprezentantka Wapna - Wiesława Tecław. Trzeciego miejsca Magdalena Owczarek, kierownik WTZ Pelikan, gratulowała Monice Szymańskiej ze Żnina. Czwarte miejsce wywalczyła Krystyna Przybek z WTZ Mrocza. Wśród panów rywalizację wygrał Artur Lewandowski (Zakład Aktywności Zawodowej w Białych Błotach). Miejsce drugie dla Piotra Wójcika (ŚDS w Żninie), a trzecie dla Marcina Adamskiego (WTZ Żnin). Tomasz Wichrowski z Bydgoszczy zajął miejsce czwarte. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali drobne upominki. A Magdalena Owczarek w imieniu organizatorów już zaprosiła drużyny na X -jubileuszowy turniej za rok.

Pogoda na dzień (13.02.2017) | KUJAWSKO-POMORSKIE Źródło: TVN Meteo Active/x-news