V liga: Porażki Czarnych i Szubinianki

Szymon Fiałkowski
Andrzej Schmidt
Dziewiątą kolejkę spotkań w weekend rozegrali piłkarze w klasie okręgowej. Jednak zarówno Czarni Nakło, jak i Szubinianka przegrali w sobotę swoje ligowe pojedynki.

Czarni na własnym boisku ulegli bydgoskiej Polonii/Ostromecko 1:2, a wszystkie bramki padły w pierwszej połowie.

CZARNI - POLONIA/OSTROMECKO 1:2 (1:2)
Bramki:
K. Wisiorek (13) - Januszewski (14), Koźbiał (32)
CZARNI: Grubich - Gardocki, Juszczak, Wrzalik, Sobol - M. Wisiorek, Cielasiński, Bzdawka, Szypkowski (68. Matskiv) - Pietrasik (59. Piotrowski), K. Wisiorek.
Żółte kartki: Juszczak.

Podopieczni trenera Sobola prowadzili, po trafieniu Kamila Wisiorka. Jednak raptem 60 sekund później, akcję bydgoszczan wykończył Januszewski. Zwycięskiego gola dla podopiecznych trenera Koreckiego strzelił Koźbiał, który popisał się indywidualną akcją. Doskonałych okazji do podwyższenia wyniku dla bydgoszczan nie wykorzystali Wolski i Laskowski, których strzały obronił Grubich. Po drugiej stronie, Czarni również stworzyli sobie kilka niezłych sytuacji, jednak Świetlik nie dał się zaskoczyć. Najlepszą sytuację do doprowadzenia do remisu miał K. Wisiorek, jednak uderzył obok słupka bydgoskiej bramki.

W grupie drugiej, osłabiona brakiem kilku podstawowych zawodników Szubinianka wysoko przegrała w Baruchowie i dodatkowo, dwójka jej zawodników musiała zejść z murawy z powodu kontuzji.
GKS BARUCHOWO - SZUBINIANKA 4:1 (2:0)
Bramki:
Czarnecki 2 (39, 42), Dudkiewicz 2 (73, 85 - karny) - Wesołek (54, karny)
SZUBINIANKA: Pawlak - Woźniak, D. Chojnacki, A. Bogusz, Krawczyk - R. Jurek, K. Zajdlewicz (70. Kowalkowski), Staszak, Klimowicz, Cegiełka - Wesołek (88. Kłosowski).
Żółte kartki: R. Jurek.

Porażka w Baruchowie sprawiła, że podopieczni trenera Stepczyńskiego spadli w ligowej tabeli na dziesiątą pozycję. Gospodarze dwa pierwsze ciosy zadali przed przerwą, kiedy to Pawlaka dwukrotnie pokonał Czarnecki, a po przerwie także dwie bramki dołożył Dudkiewicz, który jest liderem klasyfikacji strzelców (12 bramek). Szubinian stać było tylko na honorowego gola, autorstwa Wesołka z rzutu karnego. Ponadto, z powodu urazów boisko musieli opuścić K. Zajdlewicz (uraz mięśnia dwugłowego) i Wesołek (kontuzja barku).

W dziesiątej kolejce spotkań (10/11 października), obie ekipy z Powiatu Nakielskiego o ligowe punkty zagrają na boiskach rywala. W grupie I, Czarnych czeka spotkanie z Sokołem Radomin, natomiast Szubinianka zmierzy się z liderem tabeli grupy II, Gopłem Kruszwica.